CML Cargo olarak verdiğimiz gümrükleme hizmeti sayesinde, sıkıcı ve bunaltıcı prosedüreler ile zaman harcamanıza gerek kalmıyor. Gümrükleme konusunda uzman ekibimiz siz değerli müşterilerimiz yerine bu süreci sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlıyor ve ürünlerinizin vakit kaybetmeden hızlıca taşınmasına yol açıyor.
Gümrükleme Hizmeti Neden Verilir?
Ürünlerinizin gümrüklerden onaylı geçip serbest dolaşıma çıkması için birkaç basamaktan oluşan işlemlerden geçmesi gerekmektedir. Bu adımların ilki ürünlerin uluslararasında serbest nakliyatı ve gümrüklerden geçebilmesi için evraklar hazırlanmaktır: Nakliyesi yapılacak ürünün gümrük fiyat beyannamesi, gümrük fiyatlarının düzenleme beyannamesi. Ürünün sorunuz bir şekilde gümrük kontrolünden geçebilmesi için bu belgeler şarttır. Sınırdan geçen mallar GTİP koduna göre sınıflandırılmaktadırlar, ayrıca tüm ürünlerin uygunluk ve hijyen sertifikası , nakliye işlemini onaylayan belgeler gerekmektedir. Belirli ürün kategorilerin yurtdışına taşınması yasaktır. İhtiyaç duyulan belgelerin temin edildikten sonra gümrük vergisinin ödenmesi gerekmektedir. Bir sonraki aşama ise malın gümrükten çekilmesidir, bu da CML Cargo’nun takibi altında yapılmaktadır. İlgili anlaşma ve sözleşmeler imzalandıktan sonra taşınan ürünlerin gümrük ödemelerinin hesaplanması başlar ve son aşamasında ise ihracat, ithalat ya da transit düzenlemesi yapılır. Tüm bunları sizlerin yerine yapan birileri var hemen taşınmak ve gümrükleme hizmeti hakkında fiyat teklifi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
Uluslararası Zati Eşya Nakliyatları gümrük vergisine tabi değildir ve gümrük işlemlerinin profesyonelce yapılması eşyalarınızın hızlıca taşınmasına olanak verir. CML Cargo olarak verdiğimiz zati eşya taşıma hizmeti ise şöyledir:
Uluslararası Zati Eşya Nakliyatı
Yurt içi eşya taşıma türünden daha kapsamlı bir hizmet olan uluslararası zati eşya taşımacılığı hizmetini firmamız tarafından alabilirsiniz. Yurt içi zati eşya taşıma işlemlerine göre oldukça fazla işlem ve prosedür gerektiren uluslararası zati eşya taşımacılığı için profesyonel hizmet alınmalıdır. Gerek Türkiye’den Yurt dışına taşınma işlemleriniz gerek Yurt dışından Türkiye’ye dönüş işlemleriniz uluslararası zati eşya taşımacılığına girmektedir. CML Cargo olarak profesyonelce verdiğimiz zati eşya taşıma hizmeti ile siz değerli müşterilerimizin bu zorlu süreci kazasız ve stressiz geçirmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.
Yurt içi zati eşya taşıma işlemine göre oldukça karmaşık olan uluslararası zati eşya taşımacılığı için yapmanız gereken çok önemli bir kaç unsur bulunmaktadır.
Yurt dışına ilk defa çıkacaksanız öncelikle gitmeyi planladığınız ülkeden oturma izni almak için başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu sayede taşınacağınız ülkede yasal sorunlar ile karşılaşmazsınız. Dikkat edilmesi gerek diğer bir unsur ise taşıyıcı firmanın seçimidir. Profesyonel firmalardan alacağınız hizmetler eşyalarınızın ve sizin sağlığınız açısından önemlidir. Zati Eşya Nakliyatı hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
CML Cargo olarak tüm ihtiyaçlarınıza bir çözümümüz var.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir